Vivat Akademia
Periodyk Akademii Górniczo-Hutniczej
06 grudzień 2023

Drodzy Absolwenci - od Redaktora

Rok ubiegły był szczególny dla Akademii Górniczo-Hutniczej bowiem uroczyście obchodzono 100 lecie jej powołania i obfitował bardzo szeroko w najrozmaitsze imprezy związane z jego obchodami co uwidaczniało się w wielu spotkaniach, publikacjach i opracowaniach, także w naszym periodyku Vivat Akademia. Wydawany obecnie 12 numer periodyku powinien także zaciekawić swoja treścią bowiem zawiera ciekawe wspomnienia absolwentów, przekazuje wizerunki ciekawych osób absolwentów uczelni w cyklu Sylwetki absolwentów AGH”. Po okresie lekkiego oddechu szykujemy się już jednak do uroczystości Jubileuszu 70-lecia Stowarzyszenia Wychowanków AGH, które zaplanowano na 18 i 19 września 2015 roku, a którego szczegółowy program znajdziecie na stronie tytułowej niniejszego periodyku. Zapraszamy członków Stowarzyszenia do aktywnego włączenia się w jego realizację. Piszemy szeroko o wydarzeniach w AGH. Między innymi zamieszczamy wywiady z Jerzym Gadomskim prezesem i właścicielem firmy REMAGUM Sp. z o.o. i Eugeniuszem Nowakowskim założycielem firmy „Trans-Jan” sponsorujących Akcję Zapomóg SW AGH. Zamieszczamy także relacje z corocznego spotkania autorskiego z poetką Bronisławą Betlej.

Zamieszczamy bardzo ciekawą relację w opracowaniu „Świętokrzyskie kruszywami stoi”, a także wspomnienia Wojciecha Biedrzyckiego „Dżentelmeni w białych spodniach”. Piszemy także o organizowanych jubileuszach i spotkaniach. Odnowienia Immatrykulacji po 50. latach.

Drodzy absolwenci. Ponawiamy prośbę o dzieleniu się z nami waszymi ciekawymi i wspaniałymi osiągnięciami spisanymi w formie wspomnienia, które jak już pisaliśmy mocno wzbogacają treści Vivat Akademia, do czego Was serdecznie zachęcam.

Artur Bęben – Redaktor Naczelny

fot. P. Stachnik