Vivat Akademia
Periodyk Akademii Górniczo-Hutniczej
06 grudzień 2023

AGH Uniwersytet dla Aktywnych

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie poszerza swoją ofertę kształcenia o specjalistyczne kursy. Oferta skierowana jest dla osób aktywnych, które pragną zdobyć wiedzę i umiejętności w nowoczesnych, dynamicznie rozwijających się dziedzinach nauki. Zajęcia odbywać się będą w ramach bloków tematycznych pod wspólną nazwą „AGH Uniwersytet dla Aktywnych” i będą zorientowane dla ludzi aktywnych, powyżej 50. roku życia, ale nie tylko. Celem zajęć będzie stworzenie możliwości ustawicznego kształcenia, nabywanie i pogłębianie umiejętności.

W tym semestrze rozpoczynamy zajęcia w ramach 2 kursów:

– podstawy informatyki użytkowej,

– bezpieczeństwo blogów i stron internetowych.

W następnych semestrach planowane są dalsze kursy w dziedzinie informatyki, dotyczące bazy danych oraz bezpieczeństwa systemów informatycznych i ochrony danych.

Planowane są również kursy w obszarach:

– bioinżynieria medyczna,

– telemedycyna,

– energetyka,

– nauka o materiałach,

– geologia,

– geoturystyka,

– inne.

Zajęcia będą realizowane w oparciu o różnorodne, nowoczesne metody nauczania. Bazować będą przede wszystkim na e-learningu (wszyscy uczestnicy kursów przejdą szkolenie ze sposobu korzystania z tego narzędzia). Oprócz tego część zajęć realizowana będzie w AGH w formie stacjonarnej. Każdy uczestnik na zakończenie kursu otrzyma zaświadczenie o jego ukończeniu.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem:

www.aktywni.agh.edu.pl

oraz w sekretariacie Uczelnianego Centrum Informatyki AGH:

Violetta Korecka (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), pawilon C1, p. 403, tel. +48 12 633-89-07, od poniedziałku do piątku w godz. 8–15.