Vivat Akademia
Periodyk Akademii Górniczo-Hutniczej
05 grudzień 2022
Strona GłównaVivat AkademiaSWAGHKontakt
numer 5
Jestem z AGH

Zainaugurowany 4 października nowy rok akademicki 2010/2011 obfituje w ciekawe i ważne wydarzenia. Jedno z nich dotyczy szczególnie Absolwentów uczelni. W grudniu mija bowiem 65 lat odkąd swoją działalność rozpoczęło Stowarzyszenie Wychowanków AGH. Z okazji tego jubileuszu w dniu 22 października 2010 roku odbędzie się Jubileuszowa Konferencja Naukowa Stowarzyszenia.

Cały artykuł
Restrukturyzacja czy likwidacja polskiego przemysłu węglowego? (część 2)

Dzięki uprzejmości SITG publikujemy zamieszczony w Czasopiśmie Technicznym artykuł J. Malary omawiający problemy górnictwa węgla kamiennego od okresu miedzywojennego do czasów wspólczesnych. Ze względu na jego obszerność, w naszym periodyku Vivat Akademia został on podzielony na dwie części z których część I obejmuje okres do 1989 roku publikujemy w niniejszym numerze. Część II opublikujemy w następnym numerze. Redakcja

Cały artykuł
Wydarzenia w AGH

Fundacja „Panteon Narodowy”

W dniu 31 maja 2010 roku środowisko krakowskiej nauki, tj. 11 krakowskich uczelni publicznych, wsparte przez Polską Akademię Umiejętności oraz Archidiecezję Krakowską, powołało Fundację „Panteon Narodowy”, której celem jest kontynuacja idei panteonu narodowego przy kościele św. Piotra i Pawła.

Cały artykuł
Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budynek Centrum Ceramiki AGH

W dniu 24 września 2010 r. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budynek Centrum Ceramiki AGH.

Nowy obiekt dydaktyczny o planowanej powierzchni użytkowej 5591 m2 będzie pawilonem pięciokondygnacyjnym wyposażonym w najnowocześniejsze instalacje techniczne.

Cały artykuł
«poprzednia strona