Vivat Akademia
Periodyk Akademii Górniczo-Hutniczej
10 grudzień 2022
Strona GłównaVivat AkademiaSWAGHKontakt
Profesor Piotr Łebkowski doktorem honoris causa Politechniki Lwowskiej
20 listopad 2014

24 czerwca 2014 roku na uroczystym posiedzeniu Senatu Politechniki Lwowskiej profesor AGH Piotr Łebkowski został uhonorowany zaszczytną godnością doktora honoris causa Politechniki Lwowskiej . Tytuł ten otrzymał z inicjatywy Instytutu Ekonomii i Zarządzania Politechniki Lwowskiej.

W uzasadnieniu promotorzy profesorowie Anatoliy Zagorodniy i Oleh Kuźmin podkreślali osiągnięcia naukowe profesora Piotra Łebkowskiego (ponad 160 prac, w tym 6 monografii oraz 9 podręczników), a także jego zaangażowanie we współpracę naukową. Rektor Politechniki Lwowskiej Jurij Bobalo również położył nacisk na zasługi prof. P. Łebkowskiego i jego wkład w rozwój owocnej współpracy między obydwoma uczelniami zwłaszcza w dziedzinie dydaktyki. Wspólne kształcenie studentów – równocześnie w Politechnice Lwowskiej i w Akademii Górniczo-Hutniczej – uważane jest za wzorcowe. Doktor honoris causa w trakcie wykładu stwierdził: Staram się postępować w życiu, w nauce, w dydaktyce normalnie. Zwykłe i normalne są i zawsze będą kontakty między naszymi uczelniami, między naszymi naukowcami i studentami. Normalne są i zawsze będą kontakty międzyludzkie. W to wierzę.

Podczas uroczystego posiedzenie gratulacje prof. Piotrowi Łebkowskiemu oprócz gospodarzy, współpracowników i studentów złożył obecny na uroczystości Konsul RP Marcin Zieniewicz.

(red)

www.lwow.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/piotr_lebkowski_pl

ukr-net.info/polskomu-profesorovi-126232/

lp.edu.ua/node/6237