28 marzec 2024

Profesor Józef Zasadziński Profesorem Honorowym AGH

Na wniosek Wydziału Metali Nieżelaznych, Senat AGH uchwałą nr 132/2013, podjętą w dniu 18 grudnia 2013 roku, nadał tytuł Profesora Honorowego Akademii Górniczo-Hutniczej profesorowi Józefowi Zasadzińskiemu za wybitne osiągnięcia naukowe o charakterze interdyscyplinarnym z zakresu metalurgii i inżynierii materiałowej oraz za działalność organizacyjną i dydaktyczną na rzecz AGH i polskiego środowiska naukowego, a także wyróżniającą współpracę z przemysłem metali nieżelaznych.

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu AGH w dniu 25 maja 2014 roku Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka wręczył insygnia godności Profesora Honorowego AGH prof. Józefowi Zasadzińskiemu.

Promotorem nadania godności profesora honorowego był prof. Wojciech Libura z Wydział Metali Nieżelaznych. Recenzentami byli: prof. Józef Dańko (Wydział Odlewnictwa AGH) oraz dr hab. inż. Tadeusz Telejko, prof. nadzw. (Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH).

fotografie z uroczystości znajdują się pod adresem:
foto.agh.edu.pl/thumbnails.php?album=350