Vivat Akademia
Periodyk Akademii Górniczo-Hutniczej
10 grudzień 2022
Strona GłównaVivat AkademiaSWAGHKontakt
Szanowni Absolwenci
05 listopad 2010

Miniony rok, rok Jubileuszu 90 lecia AGH obfitował w różnego rodzaju uroczystości organizowane tak na terenie uczelni jak i poza nią. W trzecim numerze naszego periodyku staraliśmy się przekazać Wam naszym wychowankom i absolwentom, ciekawsze fragmenty z obchodów jubileuszowych, które zamykamy w niniejszym numerze. Ale w tym roku czeka nas Jubileusz 65-lecia Stowarzyszenia Wychowanków AGH o czym więcej na łamach periodyku.

Periodyk Vivat Akademia redagowany jest do Was absolwentów i wychowanków AGH, uczelni, która dla wielu z Was była lub nadal jest drugim domem.

fot. Paweł Stachnik

Chcemy redagować wspólnie z Wami treści naszego periodyku. To Waszą absolwentów wizytówką są zbudowane kopalnie węgla kamiennego, brunatnego, surowców skalnych, huty, zakłady surowcowe, materiałów wiążących i inne. To Wasz osobisty wkład w rozwój górnictwa i hutnictwa polskiego i światowego jest nie do przecenienia.

Pomysłodawca wydawania periodyku skierowanego do Was absolwenci, Rektor AGH profesor Antoni Tajduś, w numerze 1 tego wydawnictwa tak napisał: „Siłę i renomę jaką cieszy się Akademia, tak w Polsce jak i na świecie, zawdzięczamy szczególnie Wam, naszym absolwentom. To wy przez lata pracowaliście na tę pozycję”.

Drodzy absolwenci.

My do was ale także i wy do nas. Piszcie do nas o czym chcielibyście przeczytać w naszym periodyku. Piszcie o tym co ciekawego spotkało was na drodze zawodowej, piszcie o swoich znaczących rozwiązaniach, problemach, o pracy, o ciekawych spostrzeżeniach, o innych kwestiach nawet żartobliwych. Po prostu znajdźcie chwilę czasu i piszcie do nas, do czego was serdecznie zachęcam.

Artur Bęben – Redaktor Naczelny